Zamknij Menu
    • Pogoda w Nowej Dębie
    • Redakcja
    • Reklama
    • Polityka prywatności
    Facebook X (Twitter) Instagram YouTube Tik - prąd
    • Pogoda w Nowej Dębie
    • Redakcja
    • Reklama
    • Polityka prywatności
    Facebook X (Twitter) Instagram YouTube Tik - prąd
    Teraz Nowa Dęba
    • Wiadomości
      • Miasto Nowa Dęba
      • Gmina Nowa Dęba
      • Powiat Tarnobrzeski
      • Podkarpacie
    • Sport
    • Na sygnale
    • Promocja
    • Daj znać
    Napisz do nas
    Teraz Nowa Dęba
    • Ośrodek Wypoczynku i Rekreacji w Cmolasie - pływalnia.
    • Ośrodek Wypoczynku i Rekreacji w Cmolasie - siłownia.
    • Adam Dziedzic - Poseł na Sejm RP
    Miasto Nowa Dęba

    Jest przełom w sprawie ulicy Majdańskiej w Porębach Dębskich [ZDJĘCIA]

    Autor: Paweł Galek16 kwietnia 2025
    Niebezpieczny rów wzdłuż ul. Majdańskiej w Porębach Dębskich. "Tam można sobie zrobić krzywdę"

    Spis treści

    Toggle
    • Niebezpiecznie na ulicy Majdańskiej
    • Zarządca zajął się tematem
    • Co dalej?
    • Zobacz zdjęcia

    Mamy dobre wiadomości dla mieszkańców ulicy Majdańskiej w Nowej Dębie. Starostwo Powiatowe w Tarnobrzegu rozpoczęło działania w celu zabezpieczenia głębokiego rowu położonego w ciągu tej drogi.

    Niespełna pięć lat temu doszło do modernizacja ulicy Majdańskiej – traktu położonego na terenie osiedla Poręby Dębskie. Koszt całego przedsięwzięcia przekroczył 530 tys. zł.

    Pieniądze na ten cel pochodziły głównie z rządowego Funduszu Dróg Samorządowych z wkładem 100 tys. zł od Urzędu Miasta i Gminy Nowa Dęba.

    Niebezpiecznie na ulicy Majdańskiej

    Dzięki temu pojawiła się tam nowa nawierzchnia asfaltowa i 390 metrów chodnika.

    Są też zjazdy do posesji, odwodnienie oraz wzmocnione betonowymi płytami ażurowymi skarpy. To właśnie przy nich wykopano rów, który miejscami osiąga nawet 120 cm głębokości.

    Choć pełni on funkcję odwodnienia – stanowi poważne zagrożenie, zwłaszcza dla pieszych, w tym dzieci poruszających się wzdłuż tej drogi.

    Problem ten podniósł radny Łukasz Serafin podczas lutowej sesji Rady Miejskiej w Nowej Dębie. Zwrócił się z apelem o zamontowanie barierek ochronnych wzdłuż niebezpiecznego odcinka.

    Zarządca zajął się tematem

    Burmistrz Wiesław Ordon, odpowiadając na te zarzuty, skierował radnego do zarządcy traktu – Starostwa Powiatowego w Tarnobrzegu. Włodarz podkreślił, że to właśnie ta jednostka odpowiada za ulicę Majdańską jako drogę powiatową.

    Zarządca najwyraźniej to usłyszał, bo wreszcie zajął się tematem. Dokładnie tydzień temu, bo w środę (09.04) odbyło się robocze spotkanie na miejscu. Wizji lokalnej na ulicy Majdańskiej dokonali:

    • przedstawiciel policji,
    • naczelnik Wydziału Komunikacji i Transportu Starostwa Powiatowego Krzysztof Idźkowski;
    • kierownik Zarządu Dróg Powiatu Tarnobrzeskiego, Piotr Boroń;
    • Waldemar Gajos.

    Co dalej?

    Spotkanie miało na celu ocenę stanu faktycznego i rozpoczęcie prac nad wypracowaniem rozwiązania. Obecnie trwają prace nad opracowaniem wariantów zabezpieczenia rowu, które miałyby zwiększyć bezpieczeństwo pieszych bez negatywnego wpływu na funkcjonalność odwodnienia.

    Co dalej? Choć dokładnych rozwiązań jeszcze nie znamy, możliwe scenariusze obejmują montaż barierek ochronnych na odcinku około 100 metrów – o co postulował radny Serafin – lub inne formy zabezpieczenia skarp i rowu. Wszystko oczywiście zgodne z obowiązującymi przepisami.

    Zobacz zdjęcia

    Fot.: Starostwo Powiatowe w Tarnobrzegu.

    Jest przełom w sprawie ulicy Majdańskiej w Porębach Dębskich - zdjęcie nr 1.
    Jest przełom w sprawie ulicy Majdańskiej w Porębach Dębskich - zdjęcie nr 2.
    Jest przełom w sprawie ulicy Majdańskiej w Porębach Dębskich - zdjęcie nr 3.
    majdańska nowa dęba poręby dębskie starostwo tarnobrzeg
    Udostępnij. Facebook Twitter Skopiować link
    • Reklama w portalu teraznowadeba.pl

    Zobacz także

    Ul. 1 Maja w w Nowej Dębie czeka rozbudowa i modernizacja

    Modernizacja ul. Niżańskiej nabiera tempa. Jest nowa nawierzchnia, a efekty widać gołym okiem

    Zakończono pierwszy etap rozbudowy szpitala w Nowej Dębie - zdjęcie główne.

    Kontrowersyjne plakaty w Nowej Dębie. Głos zabrał ekspert z Uniwersytetu Jagiellońskiego

    Tomasz Wolan trenerem LZS Jadachy. Radny z Nowej Dęby ma uratować drużynę przed spadkiem

    Tomasz Wolan ukarany za zdjęcie tęczowej flagi. Sąd wydał wyrok bez rozprawy

    Jeden komentarz

    1. Rysiek wł . 16 kwietnia 2025 21:28

      A to że nikt nie sprząta poboczy /rowu/z zaleganego piasku ,traw, liści Nie Ma Znaczenia. Od Ronda do Przejazdu kolejowego jest jeden wielki Syf przez Cały Rok Tego Rajca nie widzi jak też Flag że są wieszane do P. Nalepy . Brak słów na to Wszystko

    Skomentuj

    Ta strona używa Akismet do redukcji spamu. Dowiedz się, w jaki sposób przetwarzane są dane Twoich komentarzy.

    Dołącz do naszej grupy
    Forum Nowa Dęba
    Facebook X (Twitter) Instagram Pinterest
    • Pogoda w Nowej Dębie
    • Redakcja
    • Reklama
    • Polityka prywatności

    Wpisz powyżej i naciśnij Enter aby wyszukać. Naciśnij Esc aby anulować.